wtorek, 18 lipca 2017

10 powodów wypadania włosów - SPRAWDŹ JE!

Włosy i piersi - to dwa największe atuty kobiecej urody. Ja nigdy piersi nie miałam i raczej już mieć nie będę, więc muszę się starać żeby chociaż moje włosy wyglądały ponętnie ;)

Jak byłam młodsza to było jakieś łatwiejsze. Miałam włosy gęste, grube, twarde. Teraz jest coraz gorzej, nie dość, że siwieją, to jeszcze wypadają na potęgę! Stosuję szampon zagęszczający do włosów, teraz niedawno dokupiłam sobie do niego odżywki dwie zagęszczające (recenzje niebawem) żeby stosować je na przemian, bo czytałam, że jak się jednego kosmetyku ciągle używa to się włosy i skóra głowy się przyzwyczajają i nic z tego nie wychodzi.
Jednak stosowanie kosmetyków przeciw wypadaniu włosów to jedno, a drugie to świadomość skąd się to bierze. Dlaczego wypadają włosy? Gdyby to wiedzieć, można by temu może jakoś zaradzić, nie..? Poszukałam informacji na ten temat i znalazłam aż 10 powodów wypadania włosów.

10 powodów wypadania włosów
1. Po pierwsze - ze starości. Ja wiem, że nie każdemu ale jednak zdecydowana większość ludzi traci włosy z powodu wieku.tego nie da się powstrzymać, można się skomplementować, ale wiecie... starość nie radość ;)

2. Stres - włosy mocniej wypadają podczas stresu. To można zminimalizować. Postaraj się nie denerwować tak bardzo. Pij melisę. Pomyśl, że z każdym stresem gubisz garść włosów. Ja wiem, że łatwo powiedzieć - nie stresuj się- czasem sytuacja nas do tego niejako zmusza, ale warto eliminować ten stres na który mamy wpływ.

3. Ciąża - jest także mocno obciążająca nasze włosy. I choćbyśmy nie wiem ile witamin łykały to i tak nasze nienarodzone dziecko będzie je z nas wysysać w takich ilościach, że włosy będą wypadać- niestety, musimy to przetrwać. Ciąża to stan przejściowy! Po ciąży nasze włosy mogą wrócić do kondycji albo stać się jeszcze ładniejsze niż były! Niektórym po ciąży włosy np. zaczynają się kręcić :)

4. Niedobór witaminy A. Wiecie co mi kiedyś powiedziała moja fryzjerka gdy zapytałam ją jakie suplementy diety poleca na włosy? Powiedziała, że na początek mam zrobić badania krwi i sprawdzić czy przypadkiem nie mam niedoboru jakiejś witaminy. Jeśli zobaczę, że mam niedobór - to mam ten niedobór uzupełnić. Najczęściej brakuje nam witaminy A.

5.  Za mało białka w diecie. Jeśli się odchudzacie, albo jeśli ograniczacie spożywacie jakichś produktów, to upewnijcie się, że to nie jest białko! Niedobór białka w diecie też powoduje wypadanie włosów. Dobrze jest codziennie dostarczać organizmowi odpowiednią ilość białka. jedzcie ryby, mięso i jaja.6.  Łysienie androgeniczne - no niestety to najgorsza z przyczyn wypadania włosów :( Jeśli w twojej rodzinie genetycznie włosy są słabe, to ciężko będzie z tym walczyć. Niestety na łysienie androgeniczne nie ma lekarstwa- chyba, że przeszczep.

7. Tabletki antykoncepcyjne - mogą powodować wypadanie włosów. Sprawdź to, odstaw je na "chwilę", albo zmień na inne i obserwuj czy to przypadkiem nie pomaga na wypadanie włosów.

8. Anemia- jeśli na nią cierpisz to na bank włosy wypadają Ci bardziej niż u przeciętnego człowieka. 

9. Niedoczynność tarczycy - ten niewielki gruczoł znajdujący się w szyi wytwarza hormony, które są kluczowe dla metabolizmu, a także wzrostu i rozwoju, a gdy nie jest ich wystarczająco dużo może przyczynić się do wypadania włosów.

10. Niedobór witaminy B. Witamina B to kolejna witamina, która ma bardzo duży wpływ na kondycję twoich włosów. Zacznij łykać witaminę B i sprawdź co na to twoja fryzura ;)

A jakie są twoje spostrzeżenia?

4 komentarze:

 1. Mi włosy wypadały głównie ze stresu. Nie sądziłam w przeszłości,ze stres może mieć aż tak poważny wpływ na stan włosów jaki miał na moje włosy! Jednak od jakiegoś czsu staram się być spokojna, nie denerwowac się tak jak wcześniej.
  Zaczęłam również suplementowć skrzyp. Jest o wiele lepiej!

  OdpowiedzUsuń
 2. Stres to niestety najgorsza przyczyna wypadania włosów. Nawet gdybyśmy chcieli nie ma szans aby wyeliminować go z życia. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Niestety na niektóre z tych czynników nie pomogą suplementy czy szampony przeciwko wypadaniu włosów. A ludzie wciąż wierzą, że coś to da c;

  OdpowiedzUsuń