poniedziałek, 12 grudnia 2016

Ratuj suche, zniszczone włosy keratyną

Hejka!
Chciałam wam dzisiaj powiedzieć jak poprawić kondycję włosów suchych i zniszczonych. Chciałam wam powiedzieć słów kilka o keratynie. Zimą włosy każdej z nas są w niezbyt dobrej kondycji. Przesuszone, łamliwe, wypadające. Wszystkiemu winna jest pogoda i to, że na głowę zakładamy czapkę.
Nie wiem czy wy też tak macie, ale ja często mam problem z dobraniem odpowiedniego szamponu do włosów. Śmieję się, że moje włosy szybko się "nudzą" przyzwyczajają do jednego kosmetyku dlatego muszę mieć w łazience zawsze kilka szamponów i odżywek, żeby za każdym razem używać czegoś innego.

Ostatnio stawiam mocno na kosmetyki kolagenowe (bo są najlepsze) i kosmetyki z keratyną - są troszkę tańsze, ale moje włosy bardzo dobrze się po nich czują.

Na początek powiem wam co to jest ta keratyna i dlatego tak ważne jest by znalazła się w kosmetyku do włosów.

KERATYNA - jest naturalną proteiną o wysokiej zawartości aminokwasów siarkowych, występująca we włosach i paznokciach, jest ich głównym składnikiem budulcowym. Wnętrze łodygi włosa zwane korą, zbudowane jest ze spiralnie skręconych włókienek keratyny połączonych ze sobą poprzecznymi wiązaniami siarczkowymi, które odpowiadają za elastyczność włosa. [Źródło].

Jeśli wasze włosy są przesuszone, łamliwe, wypadają, nie dają się uczesać,żaden szampon nie może sobie z tym poradzić, a po odżywce jest jeszcze gorzej, to znak że może brakować im keratyny

Jak poprawić kondycję włosów suchych i zniszczonych keratyną?Najprościej jest stosować kosmetyki do pielęgnacji włosów, które mają w sobie keratynę: szampony, odzywki, maski. Jednak wiadomo, kosmetyki, nawet te z keratyną są różnej jakości. Jedne są lepsze, inne gorsze. Jedne zawierają duże stężenie keratyny, inne śladowe jej ilości. Niestety i tutaj jak i w każdym innym przypadku przydaje się rada kogoś kto się na tym zna.
Ja przy okazji mojej ostatniej wizyty u fryzjerki zapytałam ją wprost - które kosmetyki nadają się do moich włosów. W końcu kto lepiej zna moje włosy jak nie własna fryzjerka :)

I wiecie co mi odpowiedziała?

Że najlepiej jest stosować jednak płynną keratynę. Taka keratyna w płynie jest w najlepszym stężeniu dla naszych włosów, nie to co tam jakiś dodatek do odżywki czy szamponu.

Poza tym płynną keratynę można dodawać do szamponu, odzywki. Jak dla mnie to świetne rozwiązanie, bo mogę sobie kupić odżywkę czy szampon jaki chcę, a potem wzmocnić go keratyną :)
Tak to sobie wymyśliłam, nieźle co? W ten sposób nie muszę rezygnować z ulubionego szamponu! :)

Płynna keratyna 100%  zawiera mniejsze cząsteczki protein keratynowych, które wnikają do wnętrza włosa reperując zniszczenia.

Dzięki swoim własnościom keratyna: wzmacnia włosy, poprawia ich elastyczność i sprężystość, dodaje im połysku, gładkości i zdrowego wyglądu,zwiększa objętość włosów,poprawia ich wytrzymałość, dzięki czemu nie ulegają one łamaniu podczas czesania,zmniejsza skłonności do rozdwajania się końcówek,poprawia skręt włosów i ułatwia ich układanie.

Keratynę zaleca się stosować do pielęgnacji włosów wymagających regeneracji, zniszczonych zabiegami fryzjerskimi, łamliwych, przesuszonych, cienkich.

Można ją stosować również włosów zdrowych w celu ochrony przed czynnikami zewnętrznymi i zniszczeniami. [Źródło].

http://naturica.pl/p/3/707/plynna-keratyna-100-bingospa-zdrowe-pogrubione-wlosy-kosmetyki-do-wlosow.html

Jak używać keratyny żeby zabieg był najskuteczniejszy?


Najlepiej, by najpierw umyć głowę szamponem, który otworzy łuski włosa. Takiego szamponu niestety nie kupicie w zwykłym sklepie - musicie iść do sklepu fryzjerskiego i tam zapytać o najlepszy wybór. Gdy już macie ten szampon sprawa jest prosta. Myjecie głowę, nakładacie keratynę i właściwie to tyle. Podpowiem wam jeszcze coś. Ciepła woda - otwiera łuski włosa, zimna - zamyka je. Miejcie to też na uwadze pielęgnując swoje włosy.

Możecie zrobić jeszcze jedna rzecz. Łatwiejszą, ale droższą, zdecydowanie droższą :)
Po prostu idziecie do fryzjera, fundujecie sobie zabieg keratynowy i z głowy! W domu już tylko stosujecie płynną keratynę dla podtrzymania efektu.
Którą opcję wybrać - pozostawiam to waszej ocenie.
Ja dzisiaj wybieram się do sklepu fryzjerskiego po szampon otwierający łuskę włosa i do Sklepu Naturica po Keratynę w płynie :)

A jakie wy macie sposoby na poprawę kondycji włosów suchych i zniszczonych?

1 komentarz :

Copyright © 2014 Czuprynkowo - Wszystko dla włosomaniaczek

Designed By Blokotek