poniedziałek, 8 września 2014

STOP rozdwojonym końcówkom!


Wiem jak bardzo może drażnić temat rozdwajających się końcówek. Wiem bo sama się borykałam z tym od kilku lat. Dopóki nie doszłam do źródła problemu. Ponieważ leczyłam same skutki a nie źródło, problem wciąż powracał. Ja sfrustrowana, a końcówki rozdwojone. W końcu powiedziałam dość, albo pozbędę się problemu raz na zawsze albo obetnę się na zero, kolano czyli łyso! I cóż odkryłam? Amerykę…moje końcówki włosów wciąż się rozdwajały, bo stosowałam niewłaściwe kosmetyki pielęgnacyjne, moje włosy były za mało nawilżone i odżywione. 

Co zatem powoduje problem rozdwojonych końcówek?


Przyczyną występowania problemu jest przesuszenie włosów. Często używamy za bardzo inwazyjnych szamponów. Także częste wykonywanie zabiegów utrwalających np. suszenie włosów gorącym powietrzem, prostowanie, lakierowanie oraz stosowanie zabiegów chemicznych typu farbowanie, trwała, trwałe prostowanie. Ponadto problem może stanowić także zbyt rzadkie uczęszczanie do fryzjera i podcinanie końcówek, które ulegają niszczeniu samoistnie. Dowiedzmy się zatem, jak można poradzić sobie z rozdwojonymi końcówkami.

Kosmetyki, których należy używać do rozdwajających się włosów.

Kosmetykiem stosowanym najczęściej jest zapewne szampon. Zatem należy stosować szampony do zniszczonych włosów lub z przesuszonymi końcówkami lub rozdwajających się. Numer dwa na liście to odżywki i płukanki do włosów, które stosujemy w celu ich nawilżenia. Pamiętajmy, że odżywki nakładamy od połowy włosów, by zbytnio nie przetłuścić skóry głowy, a następnie spłukujemy bieżącą jak najchłodniejszą wodą. To bardzo ważne. Zimny strumień wody zamyka łuskę włosa sprawiając, że wszelkie nałożone preparaty zostają zamknięte w środku przez co lepiej się wchłoną. Włosy z problemem rozdwajających się końcówek możemy poddać również po ułożeniu już fryzury zabiegowi przy użyciu oleju silikonowego.

Olejek taki pokryje końcówki włosów przejrzystą powłoką i wygładzi je. W ten sposób przynajmniej zewnętrznie i wizualnie pozbędziemy się problemu. Preparat silikonowy nie nadaje się do codziennego stosowania. Używa się go z reguły dwa razy w tygodniu, ponieważ powłoka silikonowa przetrwa kilka myć. Zbyt częste aplikowanie tego preparatu może tylko obciążyć włosy. Moim zdecydowanym numerem jeden i faworytem jest olejek arganowy w czystej postaci.


Na marginesie wspomnę tylko, że jestem jego fanką i używam go niemalże do wszystkiego wierząc w jego cudowną moc, którego jestem przykładem. Hahaha…ale dość o mnie i samo zachwytów nad sobą.
Olejek arganowy jest świetnym nawilżaczem do włosów, zwłaszcza rozdwojonych końcówek, skóry twarzy, całego ciała, dłoni i paznokci, a nawet skórek. Można go stosować nawet u niemowląt i dzieci zarówno doraźnie, jak i przy codziennej pielęgnacji. Olejek arganowy ma działanie silnie nawilżające, ale i regeneracyjne oraz ochronne. Kolejnym z preparatów w 100% naturalnych, który uwielbiam jest olejek ze słodkich migdałów.


Nadaje się idealnie do regeneracji włosów, zwłaszcza rozdwojonych i łamliwych końcówek. Dzięki używaniu olejku migdałowego, który można na przykład wcierać w końcówki odzyskujemy witalność i blask jak za dawnych czasów. Olejek migdałowy wcieramy we włosy, a następnie trzymamy pół godziny, po czym myjemy włosy szamponem. Taki zabieg jest istnym zbawieniem dla naszych biednych włosów, które staną się nie tylko nawilżone czy zregenerowane, ale będą też odporne na działanie czynników atmosferycznych takich jak słońce czy wiatr. 

Co oprócz kosmetyków?


Oprócz odpowiednich kosmetyków i wystrzegania się zabiegów kosmetycznych, o których była mowa powyżej, warto jeszcze wiedzieć jakie akcesoria mogą nam się przydać w walce z rozdwojonymi końcówkami włosów. Po pierwsze nożyczki albo maszynka do strzyżenia. Hahaha…nie no aż tak drastycznych kroków podejmować nie trzeba! ;)
Golarka jest niepotrzebna, a nożyczki tylko do podcięcia końcówek. Dobrym pomysłem jest bowiem ich podcięcie o ok. 1 cm lub nawet mniej. Nie przejmujmy się tak jednak gdyż włos rośnie ok. 1-1,5 cm na miesiąc, więc jeżeli nawet zapuszczamy włosy to możemy spokojnie podcinać końcówki chociażby co 10 tygodni. Dzięki temu będą one wyglądały zdrowo.

W pielęgnacji włosów przyda nam się również kilka innych akcesoriów. Wyrzucamy tanie grzebienie i szczotki z kiosku, a już na pewno te z metalowymi pręcikami. Przy włosach, zwłaszcza z problemem rozdwajających się końcówek, stosujemy szczotki z naturalnym włosiem z dzika lub grzebienie wykonane z drewna lub rogu. Takie akcesoria nie tylko rozczesują włosy, ale również nadają zdrowy wygląd zniszczonym włosom.

Stosujcie to co napisane, a będzie Wam dane mieć piękne włosy! :)

A na koniec przepisik na lipową płukankę do suchych włosów:

2 łyżki wysuszonych kwiatów lipy, 1 łyżeczka soku z cytryny, 1 litr wody

Kwiaty lipy zalewamy wrzątkiem, odstawiamy pod przykryciem do zaparzenia. Następnie odcedzamy. Dodajemy sok z cytryny i taką płukanką spłukujemy uprzednio umyte włosy. 

Płukanka jest polecana do stosowania do włosów bardzo suchych lub zniszczonych farbowaniem lub trwałą. 

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 Czuprynkowo - Wszystko dla włosomaniaczek

Designed By Blokotek