poniedziałek, 1 lutego 2016

Marii Treben sposób na porost włosów

Słyszeliście już o Marii Treben?
To jedna z najsłynniejszych zielarek, która napisała książkę pt. "Apteka Pana Boga" a w niej przedstawiła całą masę ziołowych przepisów. Ja pierwszy raz usłyszałam o tej zielarce z bloga Niezłe Ziółko. Podczytuję tego bloga regularnie już od kilku miesięcy, bo bardzo fajne tam są rady i właśnie większość pochodzi z tej książki! (już dwa razy dzięki tym radom pozbyłam się przykrych dolegliwości - kataru i bólu głowy). Chyba muszę w końcu kupić tą książkę, byłaby dla mnie niczym biblia ;)
Niestety ponoć niełatwo ją dostać, bo nie w każdej księgarni jest, trzeba zamawiać internetowo. Ale nieważne.. kto zechce ten sobie wyszuka w necie.

Piszę wam o tej pani, bo trafiłam dziś na jej przepis na mieszankę ziołową na porost włosów. Mam ją zamiar dzisiaj wypróbować! :)A oto przepis:

Po dwie garści ziół: pokrzywa, liście orzecha, liście czarnego bzu, łodyga jaskółczego ziela zalewamy zimną wodą i doprowadzamy do wrzenia. Po 3 minutach dzielimy napar na dwie części. Jedną część dodajemy do szamponu i myjemy tym włosy. Drugą część polewamy włosy po dokładnym spłukaniu. 

Taka mieszanka ma wpłynąć na porost włosów. Oczywiście nie możemy tego zrobić raz. Przynajmniej miesiąc czasu będziemy czekać na jakiekolwiek zauważalne zamiany.
Hmmm, to może być niezła alternatywa dla tych wszystkich maseczek i szamponów, które kupujemy w sklepach.

Aczkolwiek powiem wam, że ja od dziś zaczynam kurację kolagenową na swoje włosy i na włosy swojego męża. Kupiłam już szampon zagęszczający włosy i będziemy testować.
Co z tego wyjdzie?
Nie wiem, ale jestem pełna nadziei. Na pewno was o efektach poinformuję! :)


2 komentarze :

  1. Słyszałam kiedyś o tej książce od mojej koleżanki, ale nie wierzyłam, że te sposoby są aż tak skuteczne. Przydał by mi się dobry sposób na katar, bo męczę się z nim już bardzo długo ;-)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 Czuprynkowo - Wszystko dla włosomaniaczek

Designed By Blokotek