środa, 15 marca 2017

Dlaczego nie powinnaś chodzić spać z mokrymi włosami!

Ostatnio mam taki nawyk, że kładę się spać  wilgotnymi włosami. Nie wiem czy to z lenistwa, czy z wygody - tak po prostu już mam i tyle. Moje włosy są bardzo podatne na układanie i do dziś to było dla mnie wielkim plusem. Nie muszę sterczeć przed lustrem z suszarką, nie muszę niszczyć końcówek lokówką. Myję włosy, rozczesuję, wysychają i mam już idealną fryzurę - naturalną, lekką, taką jak lubię.Poruszyłam ten temat ostatnio w pracy.
Jedna z koleżanek, taka której oczywiście nie trawię odezwała się mocno mnie krytykując, że co ja w ogóle robię, że prawdziwa - podkreślam - PRAWDZIWA KOBIETA - tak się nie zachowuje. Powinnam przecież wstawać godzinę wcześniej i pindrzyć się przed lustrem!
No cóż, wychodzi na to, że nie jestem PRAWDZIWĄ KOBIETĄ.
Chciałam jej napyskować, ale tak się nakręciła, że nie miałam gdzie przecinka wstawić:

"Jak można nie dbać tak o swój wizerunek podczas gdy tym wizerunkiem się pracuję! Tak bezmyślne to mogą być co najwyżej dzieci, ale dzieciom to jeszcze głupotę można wybaczyć! Poza tym, może to i lepiej, że śpię w mokrymi włosami, szybciej je zniszczę i nie będę innym gula zruszać, że mam taką bujną fryzurę podczas gdy wcale o nią nie dbam!"

Ręce mi opadły!
Ciekawe co zołza powiedziałaby na to gdyby wiedziała, że prowadzę bloga o włosach! Haha! Już szukałam odpowiedniego artykułu w internecie żeby jej dogadać. Już czekałam tylko na to żeby zobaczyć jej minę jak jej przeczytam badania naukowe, które przemawiają za tym jak bardzo szkodliwe jest suszenie włosów suszarką, gdy nagle...

... znalazłam w internecie coś wręcz odwrotnego!

AAaaaaaa!

Chciałam się sama przed sobą spalić ze wstydu! Zołza miała rację! NIE WOLNO SPAĆ Z MOKRĄ GŁOWĄ!

Nawet by mi to do głowy nie przyszło, że jest aż 5 powodów dla których nie wolno tego robić!

Sprawdźcie dlaczego! SZOK! WSZYSTKO PRAWDA!

Dlaczego nie powinnaś chodzić spać z mokrymi włosami!

1. Tarcie mokrymi włosami o poduszkę może uszkodzić końcówki włosów i sprawić, że zaczną się rozdwajać.

2. Poduszka to idealne miejsce do namnażania się bakterii. Jeśli położysz na nią wilgotne włosy szybko może się okazać, że wilgoć plus włosy stworzą idealne miejsce do namnażania się bakterii.

3. Spanie z mokrą głową może powodować bóle głowy.

4. Spanie z mokrymi włosami może się skończyć przeziębieniem.

5. Po spaniu twoje włosy wcale nie będą się dobrze układały, a wręcz przeciwnie, może się okazać, że będą trudne do uczesania.To mnie przekonało.
Chyba jednak przestanę spać z mokrymi włosami.
Zacznę je myć dużo wcześniej przed spaniem!

6 komentarzy :

 1. Dlaczego spanie z mokrymi włosami powoduje bóle głowy? :o

  OdpowiedzUsuń
 2. Ale fakt taki, że bardzo niszczy włosy :/

  OdpowiedzUsuń
 3. Wiesz co... wydaje mi się, że chodzi o to, że jak mamy mokre włosy to jak śpimy to one długo schną i w głowę jest zimno, a jak się marznie w głowę to wiadomo.. ;)
  Ja jak się z mokrymi włosami kładę spać, to jak wstaję rano to mam jeszcze wilgotne, chyba że jest upał..

  OdpowiedzUsuń
 4. Kiedyś nie zdawałam sobie sprawy z tym, że spanie z mokrymi włosami może mieć tak negatywny wpływ. Obecnie nie wyobrażam sobie pójścia spać z niewysuszonymi włosami.

  OdpowiedzUsuń
 5. Hej, wiesz, tak sobie myślę, a propos tego "dogadania jej", że naprawdę nie warto ;) kobiety powinny się wspierac, jest w nas strasznie dużo jadu i to niczym nieuzasadnionego, jedynie jakąs patologiczną zazdroscią ;) Nie warto tracić czasu na żadne "wet za wet", po prostu skup się na tym, żeby mieć włosy przez które każdej zołzie opadnie kopara, zamiast wdawać się w żenujące dyskusje. A co do spania w mokrych0 wiem, jak jest to szkodliwe, mimo to czasem się zdarza, ze śpię w mokrych- takie życie, nie można podporządkowywać się włosom, nawet jeśli bardzo chciałoby się o nie zadbać ;)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 Czuprynkowo - Wszystko dla włosomaniaczek

Designed By Blokotek